Новини

УЕФА наказа Серхио Рамос

Публикувана: 1 Март, 2019 11:57
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1773

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос бе наказан от УЕФА да пропусне допълнителен мач за това, че умишлено си е изкарал жълт картон в първата осминафинална среща от Шампионската лига срещу Аякс. Испанският гранд спечели в Амстердам с 2:1.

От УЕФА започнаха разследване срещу Рамос и днес са взели решение той да бъде наказан не с една, а с две срещи. Така Реал Мадрид ще бъде без един от най-важните си футболисти не само в реванша с холандския тим на 5 март, но и в първата среща от четвъртфиналите, при положение, че “лос бланкос” се класират за тази фаза.

Рамос получи жълт картон в 89-ата минута на мача с Аякс. Непосредствено след двубоя защитникът заяви пред репортерите, че "би излъгал", ако отрече, че умишлено си е изкарал картона. По-късно бранителят се опита да уточни, че е имал предвид, че преднамерено е извършил единствено нарушението, за да предотврати изравнител гол за Аякс.