Испанският шампион не успя да пречупи Билбао, но е на върха в Ла Лига

Публикувана: 18 Септември, 2021 21:20
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1231
Испанският шампион не успя да пречупи Билбао, но е на върха в Ла Лига - 1

Испанският шампион Атлетико Мадрид не успя да победи гостуващия Атлетик Билбао и двата тима завършиха наравно при резултат 0:0 в двубой от петия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините бяха по-опасния тим на терена през първата част, но така и не стигнаха до реално голово положение.

През второто полувреме „дюшекчиите“ натиснаха, но отново точността им изневери.

Нападателят на мадридчани Жоао Феликс, който се появи като резерва в 60-ата минута, също не помогна на своя тим, след като беше изгонен в 78-ата минута. Той беше санкциониран с жълт картон за удар в лицето на Унай Венседор, а заради своите протести той получи и червен картон.

Най-чистите положения в двубоя дойдоха в последните му минути. Първо Маркос Йоренте нацели далечната греда със своя шут, а при ответната атака резервата на „лъвовете“ Асиер Вийялибре се опита да прехвърли Ян Облак, но така прати топката и над вратата.

По този начин Атлетико се изкачи на върха на подреждането с 11 точки, но за тях това бе второ реми от началото на кампанията. Баските от Билбао са четвърти с девет пункта, също без поражение от старта на сезона. В следващия кръг Атлетико гостува на Алавес, докато Атлетик ще пътува до Валенсия за визита на едноименния тим.