"Има такъв народ" и ГЕРБ бяха длъжни да вкарат вариант на правителство за гласуване в Народното събрание, независимо от резултата на консултациите с партиите и шансовете проектокабинетът да се приеме в пленарна зала. След като получи прословутия трети мандат от президента БСП няма какво да изгуби, както се казва във футбола - само може да спечели, ако внесе състав на правителство.
Столетницата е толкова бита, че още едно пленарно поражение няма да промени нищо генерално. Тук дори не е толкова важно колко читави ще са хората в списъка, колко високо е експертното им ниво или към кой олигарх ще каже някой, че гравитира този или онзи от избраниците на Нинова и сие. Това ще бъде отчетено като държавническо поведение, независимо от предначертания му символизъм.
Нека се види кой ще е "за" и кой "против", и да се обоснове на място в най-важната зала в държавата.
ГЕРБ играха отблъскващия си скеч на примък-отмък и иди ми дойди ми два пъти, заради паническия страх на Борисов да губи на каквото и да е - от сантасе, през белот, та до мешана табла и избори.
Поведението на "Има такъв народ" просто не подлежи на анализ. Нека последното не се счита за комплимент.
2 509 864 българи заявиха на Референдума от 2016 г., че депутатите трябва да се избират на мажоритарни избори в два тура, но политическия елит и неговите кукловоди не позволяват това да се случи, а в техните медии темата е табу.