Отидете към основна версия

3 007 17

Френското правителство готви трети локдаун

  • франция-
  • париж-
  • коронавирус-
  • пандемия-
  • локдаун-
  • еманюел макрон

Решението се очаква в най-скоро време

Снимка: БГНЕС/ EPA

Властите във Франция се готвят да обявят трети по ред локдаун и нови ограничителни мерки с цел да се спре бързото разпространение на коронавируса, съобщава днес вестник "Журнал дьо диманш". Решението се очаква в най-скоро време, добавя изданието, като цитира източник в правителството, предаде БТА.

Въвеждането на новия локдаун се свързва със стремителните темпове на разпространение във Франция на британския вариант на вируса и на новия щам, регистриран в Южна Африка. Очаква се обръщение на президента Еманюел Макрон в сряда след насроченото заседание по въпроса на Съвета по отбраната, пише вестникът.

Според цитираните източници въпросът за въвеждането на третия локдаун е практически решен и в момента само се уточняват сроковете за действието му и съпътстващите мерки. Очаква се новата карантина да влезе в сила до края на следващата седмица и, според същите източници, ще трае не по-малко от три седмици. Според вестника този път мерките могат да бъдат по-меки, защото населението вече трудно понася действащите ограничения. Възможно е да се разреши на магазините, които не продават стоки от първа необходимост, да работят по няколко часа на ден. В интервю за "Журнал дьо диманш" министърът на образованието Жан-Мишел Бланкер съобщи, че в случай на въвеждането на нови мерки училищата ще продължат да работят.

Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 11 гласа.

Свързани новини

  • Франция затвори границите си

    Във връзка с продължаващото разпространение на коронавируса Франция забранява влизането на нейна територия на граждани, които идват от държави нечленк ...
    30.01.2021
    5 828
    27
  • Мадрид затяга мерките срещу коронавируса

    От днес в Мадрид влизат в сила по-строги ограничения заради нарастващия брой заразени с COVID-19. Констатирано е, че 9% от тях са с британския вариант ...
    25.01.2021
    2 987
    8