Меси блесна с благородна постъпка при победа на ПСЖ в контрола

• лионел меси-
  • псж-
  • контрола-
  • кювили

Отборът се наложи с 2:0 над втородивизионния Кювили в неофициалния дебют на новия треньор  Кристоф Галтие, който наскоро замени Маурисио Почетино

Меси блесна с благородна постъпка при победа на ПСЖ в контрола - 1

Пари Сен Жермен спечели първата си контрола това лято. Отборът се наложи с 2:0 над втородивизионния Кювили в неофициалния дебют на новия треньор Кристоф Галтие, който наскоро замени Маурисио Почетино. Мачът се игра на базата на шампионите, а ПСЖ игра с два различни състава през полувремената.

Серхио Рамос се разписа за 1:0 в 34-тата минута от дузпа, която беше спечелена от Лионел Меси. Аржентинецът обаче благородно предостави удара от бялата точка на испанския ветеран, който пропусна доста мачове през миналия сезон заради контузия. Вторият гол беше реализиран в 54-тата минута от 18-годишния юноша Джейди Гасама.

Неймар пропусна срещата заради лека травма, а в игра не се появиха и други от футболистите, които бяха получили по-дълга почивка - Килиан Мбапе, Ашраф Хакими, Преснел Кимпембе, Данило, Пабло Сарабия.