• сащ-
  • открито първенство

Българският тенисист не спечели нито един сет

Снимка: БТА/ AP

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от Откритото първенство на САЩ, губейки във втория кръг от руснака Андрей Рубльов.

Руският състезател победи най-добрата ни ракета със 7:5, 7:6(3), 6:3. Срещата на корта „Луис Армстронг” продължи близо два часа и половина.

Григор Димитров допусна голям брой двойни грешки при сервис, както и непредизвикани грешки при отиграванията, което се оказа решаващо за загубата му.

Българският тенисист бе далеч от играта, която показа в Синсинати, където спечели турнира от сериите „Мастърс 1000” с успех на финала над австралиеца Ник Киргиос.

На другия полюс беше 19-годишният Андрей Рубльов, който игра с настроение, мотивация и жажда да отстрани далеч по-именития си и опитен съперник на корта.

Във втория сет Григор Димитров докара нещата до тайбрек, в който обаче Андрей Рубльов беше по-концентриран и заслужено спечели. В третия сет руснакът не остави шансове на българина и спечели сета за 41 минути, с което и мача.