Лудогорец победи Витоша и дръпна на върха

• кешерю-
  • мисиджан-
  • кампаняро

Шампионите взеха победата след 3:0, но отново имаше реферски изцепки

Лудогорец удари с 3:0 Витоша Бистрица в Разград и записа лека шампионатна победа. Головете за "орлите" забиха Кешерю (52), Мисиджан (64) и Кампаняро (68). Трябва обаче да се отбележи, че първото попадение на Лудогорец падна след засада, но реферите признаха гола и сериозно ощетиха Витоша и то при резултат 0:0.

В 63-ата минута пък Витоша остана и в намален състав, което тотално срина гостите.

Преди почивката действията бяха доста скучни и двата отбора трудно стигаха до чисти голови положения. През второто полувреме Лудогорец се разигра и с помощта на съдиите стигна до гол, след което разби гостите.

С тази победа разградчани дръпнаха с четири точки на ЦСКА в битката за титлата между двата отбора. Третият Левски пък е на 10 точки зад шампионите. Витоша Бистрица пък продължава да е в дъното на класирането.