• лига европа-
  • меликсон-
  • стандарт (лиеж)
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Цветан Генков отново се превърна в герой за Висла. Полският тим завърши 1:1 като домакин на Стандард (Лиеж) в първи 1/16-финал от Лига Европа. Българският нападател донесе равенството на своите с попадение в 88-ата минута, след като засече центриране на Меликсон и насочи топката във вратата на гостите. През първото полувреме Генков, който бе сред най-активните в състава на Висла, получи и жълт картон.

Висла се класира за директните елиминации с доста късмет, след като в последния кръг от груповата фаза Цветан Генков донесе победата срещу Твенте, а в другия мач вече отпадналият тим на Одензе драматично стигна до 2:2 срещу Фулъм.