Нови груби грешки донесоха още една загуба на България

• загуба-
  • национален отбор-
  • йенсен

Родните национали паднаха от Финландия с 2:0

Българският национален отбор по футбол загуби с 0:2 като гост на Финландия в трета среща от Лига "Б" група 4 на Лигата на нациите. Поражението ни е първо от този съперник в девет мача, като досега имахме седем победи и равенство. Нашите продължават да са без победа в турнира след равенството 1:1 с Ейре и загубата 0:1 от Уелс в първите два двубоя и само един успех в последните си 18 мача.

Треньорът на България Георги Дерменджиев започна с осем промени в сравнение с последното поражение - 1:3 от Унгария в полуфинален бараж за Евро 2020, но това не помогна особено на представянето ни на терена. Финландците се разминаха на два пъти с гола между 15-ата и 17-ата минута, но Мартин Луков се справи. Към края на полувремето Кирил Десподов опита опасен удар, но също не успя да се разпише.

Българите започнаха добре втората част с няколко опасни атаки, но противно на логиката, допуснаха гол. Първото попадение в мача падна в 53-ата минута и беше дело на Робърт Тейлър, а малко повече от десет по-късно резервата Фредрик Йенсен се разписа минута след появата си в игра.

До края Кирил Десподов опита удар, но топката се отби в съперник, с което се изчерпи всичко по-опасно пред противниковата врата.

Следващият мач на нашите от турнира е в сряда срещу лидера в групата Уелс (7 точки от 3 мача) от 21:45 часа в София. Нашите са последни с 1 точка и голова разлика 1:4. Пред нас са Ейре (2 точки) и Финландия (6 точки).