Отидете към основна версия

2 004 5

Пандемията е най-сериозна в развиващите се страни и в САЩ

  • ковид-19-
  • коронавирус-
  • пандемия-
  • ваксина

Лидер по случаи на заразяване са САЩ, които, подобно на много държави, които разполагат с доста по-малко ресурси, не дават никакви признаци, че ще си върнат контрола

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Когато САЩ въведоха карантина тази пролет, с коронавируса, който се бе появил няколко месеца по-рано като мистериозна епидемия в китайски провинциален град, бяха заразени по-малко от двеста хиляди души по света, пише в. "Вашингтон пост", цитиран от БТА.

Тази седмица средно по двеста хиляди души се заразяват с вируса всеки ден. Новият коронавирус, който някога бе концентриран в конкретни градове и страни, сега вече е обхванал почти всяко кътче на света и върлува в няколко големи региона на планетата едновременно. Въздействието му обаче не се усеща навсякъде по един и същи начин.

В по-бедните страни в Латинска Америка, Близкия изток, Южна Азия и Африка броят на заразените расте, въпреки че в по-богатите страни в Западна Европа и Източна Азия има относително затихване на пандемията.

Лидер по случаи на заразяване са САЩ, които, подобно на много държави, които разполагат с доста по-малко ресурси, не дават никакви признаци, че ще си върнат контрола.

Борбата с вируса е особено тежка в Латинска Америка. Страните в този регион бяха сериозно засегнати от пандемията и в много от тях не е достигнат пикът на случаите на заразяване. С високите си нива на бедност и неравенство латиноамериканските страни са по-уязвими при пандемията, отколкото по-богатите държави.

Около една пета от хората в Латинска Америка и на Карибите попадат в някоя от групите с повишен риск от заразяване с коронавирус, отбелязва "Вашингтон пост".

Поставете оценка:
Оценка 3 от 2 гласа.

Свързани новини