Ливърпул с изненадваща загуба в последната си контрола

• ливърпул-
  • контрола-
  • рб залцбург

Домакините зарадваха привържениците си с хубава игра и престижен успех с 1:0 над английския гранд

Ливърпул с изненадваща загуба в последната си контрола - 1

Ливърпул записа малко изненадваща загуба с 0:1 от РБ Залцбург в последната си проверка от лятната подготовка. Срещата се игра на стадион "Ред Бул Арена" в Залцбург, а домакините зарадваха привържениците си с хубава игра и престижен успех над английския гранд. Победният гол отбеляза младият талант Бенджамин Шешко в 31-вата минута на срещата.

Ливърпул започна мача с доста нетрадиционен състав, в който преобладаваха млади играчи и такива, които по-рядко попадат сред титулярите. Сред тях единствено се открояваше новото звездно попълнение Дарвин Нунес, който водеше атаката през първите 45 минути.

Именно Нунес бе футболистът, който най-много тормозеше играчите на съперника през първата част. Той отправи няколко изстрела към вратата на съперника, които бяха отразени от вратаря, а в 25-ата минута и напречната греда помогна на австрийците.

Домакините обаче също имаха своите шансове. Първият по-сериозен такъв дойде след огромна грешка на Джо Гомес, който подари топката на Бенджамин Шешко, неговият удар бе спасен от Адриан, но топката се озова във Фернандо, който отблизо не уцели празната врата.

В 31-вата минута РБ Залцбург все пак поведе в резултата. Шешко комбинира с Окафор, който го изведе на скорост и младокът реализира за 1:0.

В средата на второто полувреме Юрген Клоп пусна повечето си титуляри и това промени драстично хода на мача. До края почти всичко се развиваше пред наказателното поле на австрийците, а вратарят Нико Мантъл бе подложен на обстрел, но той направи нови страхотни спасявания след удари на Луис Диас, Александър-Арнолд и Роберто Фирмино.

В добавеното време англичаните поискаха дузпа за очевидно нарушение срещу Луис Диас в наказателното поле, но съдията реши, че няма да посочи бялата точка.

В крайна сметка РБ Залцбург удържа крехката си преднина и се поздрави с престижна победа. Ливърпул пък допусна второ поражение в контролите след това от Манчестър Юнайтед (0:4). Това бе последна проверка за мърсисайдци, които само след три дни излизат срещу Манчестър Сити в сблъсък за Къмюнити шийлд.