Отидете към основна версия

27 403 73

Първи поглед към обновената Lada Vesta

  • автоваз-
  • lada-
  • vesta-
  • фийслифт-
  • модернизация

Lada Vesta се произвежда от 2015 г. и ако искат поддържат темпото на съвременното автомобилостроене, от АвтоВАЗ трябва да модернизират модела в най-скоро време. По отколешна руска традиция насроченият за тази година фейслифт се отлага по неизвестни причини и обновената Vesta ще излезе най-рано през 2020-а, съобщава сайтът Drom.ru.

Въпреки това в АвтоВАЗ не седят със скръстени ръце и по неофициална информация вече изпробват няколко прототипа на освежения си флагман. Според слуховете най-продаваният модел на компанията няма претърпи съществени технически изменения, а новостите ще бъдат предимно козметични.

Руските инженери са съсредоточили усилията си в пренастройване на окачването, доработки на кормилната уредба и ревизия на серийното и допълнително оборудване на колата. В центъра на арматурното табло ще се появи голям вертикален дисплей като в Tesla.

Ретуши очаква и каросерията на Vesta. X-стилистиката, която се превърна в запазена марка на Lada, ще бъде запазена, но ще се появят нови декоративни елементи. Целта е моделът да придобие по-луксозно излъчване, каквото се полага на флагман в гамата.

Поставете оценка:
Оценка 3 от 2 гласа.

Свързани новини