Ангел Караньотов със злато на европейския шампионат

• ангел караньотов-
  • европейски шампионат-
  • супермото

Младият български мотоциклетист Ангел Караньотов (КТМ) спечели Гран при България - предпоследен кръг от европейския шампионат по супермото в клас OPEN. Българският пилот събра максималния актив от 75 точки с безупречни победи и в трите старта, които се проведоха на пистата Долна Митрополия край Плевен. За Караньотов това е първи подиум в европейския шампионат този сезон, като в предишните кръгове има класиране само в зоната на точките. Българинът имаше много по-убедително предствяне в евопейската купа, където е временен лидер.

Втори в българското Гран при стана водачът в европейския шампионат Урош Настран (Хускварна - Словения), а трети е италианецът Тео Монтичели (Хонда). След днешния си успех Ангел Караньотов се изкачи от 10-то на 6-то място във временното класиране. При един оставащ кръг и три манша българинът има големи шансове да влезе в челната петица на европейския шампионат. В клас S3 първото място беше отново за българин - Антонио Тодоров с КТМ.

В световния шампионат S1 Росен Тончев (КТМ) завърши 11-ти, а Александър Геогиев (КТМ) остана 16-ти, след като в два от маншовете трябваше да прекрати участието си заради техническа повреда. Първите три места в надпреврата бяха за финладеца Мауно Хермюнен (Хускварна), французина Тома Шарер (ТМ) и италианеца Давиде Годзини (ТМ). Следващият, последен старт от световния и европейския шампионат по супермото е на 21 ноември в Салу, Испания.