Отидете към основна версия

3 166 5

ЕС подгони американската компания Procter & Gamble

  • procter&gamble-
  • ес-
  • сащ-
  • компания

Европейският антитръстов регулатор подозира компанията в незаконно сегментиране на продажбите на продуктите си

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Европейският антитръстов регулатор провежда разследване на американския производител на битова химия и хигиенни продукти Procter & Gamble (P&G), съобщи аг. Bloomberg, позовавайки се на свои източници.

Регулаторите подозират, че компанията незаконно сегментира продажбите на продуктите си в рамките на общността, за да попречи на стоките си да се движат от една страна в друга на по-ниски цени. През март на същата проверка беше и пазарът на безалкохолни напитки. Както Bloomberg съобщи, основната цел тогава е Coca-Cola, която не се споменава директно в документите на Европейската комисия. Сега името P&G също не се появява в документите, а се споменава само като компания, която е „активна в индустрията за лична хигиена“.

Отбелязва се, че европейският регулатор все още не е повдигнал официални обвинения срещу Procter&Gamble. Ако се докажат нарушения, американската компания може да бъде изправена пред глоба от 10% от годишния си световен оборот.

Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 19 гласа.

Свързани новини