Отидете към основна версия

3 026 1

Камери са заснели заплахите на Кирил Рашков

  • цар киро
Архив

В 8,52 часа в Асеновградския районен съд беше внесено искане от Районна прокуратура Асеновград за мярка за неотклонение „задържане под стража“ на Кирил Рашков.

Искането на мярката е заради отправените от него две закани за убийство срещу Веселин Христев и Иванка Петрова.

Камери са заснели заплахите за убийство, които Кирил Рашков отправил към тях само няколко часа преди Ангел Петров да бъде премазан в Катуница, предаде БГНЕС. На кадрите ясно се вижда как осем часа преди трагедията Кирил Рашков, внукът му Киро и техен братовчед отишли в кафенето на Веселин Христев.

Рашков старши се изплюл в краката на хората с думите „Гяури мръсни“. След това им казал, че ще им извади очите и че ги чака смърт.

Иванка Петрова е била настойничка на Ангел, съобщи БНР.

След убийството на Ангел в Катуница и в почти всички големи градове на страната се проведоха масови протести срещу бездействието на властите. На много места се стигна и до тежки сблъсъци с органите на реда. Имаше и стотици задържани.

Над 7 млн. лева данъци дължи Кирил Рашков, 75 000 лева данък сгради и такса смет за два имота стоят неплатени.

Кирил Рашков  остава в ареста, реши съдът.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини