Правителството прекратява концесията на плажа край Иракли едностранно заради нарушения на фирмата, която трябва да стопанисва тази част от морската ивица в община Несебър. Това съобщиха от Министерския съвет.
Договорът, сключен с "Партнърс комерс" ЕООД през април 2001 г., се преустановява поради неизпълнение на основни задължения и условия по концесията, пише в решението.
Проверки на междуведомствена работна група, извършени през юли и септември, са установили липсата на водно спасяване, на санитарно-хигиенно поддържане на морския плаж, не се предлагат чадъри и шезлонги, медицинско обслужване и др. Освен това концесионерът не е започнал изпълнението на инвестиционната си програма за 2009 г.
Министърът на регионалното развитие и благоустройството е упълномощен да предприеме необходимите действия за приемане на обекта в 30-дневен срок от датата на прекратяването на договора и за събирането на дължимите суми по съдебен ред.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.