Отидете към основна версия

1 882 10

Прокуратурата разследва изхвърлянето на епруветки с кръв край детска градина във Варна

  • кръвни проби-
  • епруветки с кръв-
  • варна

Биологичните отпадъци са установени на 13 януари 2021 г. до контейнер за смет в централната част на града

Снимка: Facebook

Районната прокуратура във Варна ръководи досъдебно производство за откритите епруветки до контейнер за смет в центъра на града,съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура – Варна.

Биологичните отпадъци са установени на 13 януари 2021 г. до контейнер за смет в централната част на града. Сред отпадъците имало и епруветки с кръв. Досъдебното производство е започнато на 14 януари 2021 г. за престъпление по чл. 353б от НК – за управляване на опасни отпадъци не по установения ред, с което се създава опасност за живота или здравето на другиго или за причиняване на немаловажни вреди за околната среда.

Предвиденото за това престъпление наказание е лишаване от свобода от 1 до 5 години и глоба в размер от 5 000 лева до 30 000 лв.
На 14 януари 2021 г. е проведен оглед на местопроизшествието, иззети са веществени доказателства. Действията по разследването продължават.

Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.

Свързани новини