Отидете към основна версия

1 124 0

Жозе Моуриньо: Футболистите да се учат от тенисистите

  • моуриньо-
  • тенис-
  • футбол-
  • психическо напрежение

В индивидуалния спорт е много по-тежко, там се иска здрава психика, разсъждава Моуриньо

Снимка: БТА/АР
Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо смята, че футболистите трябва да вземат пример от тенисистите по отношение на психическата устойчивост.

"Аз наистина много харесвам тениса, обичам този спорт. Изпитвам специален респект към тенисистите, защото не е достатъчно да са физически и технически на висота", сподели Моуриньо.

"Може би най-важното нещо при тях е да бъдат силни психически. В индивидуалния спорт е много по-трудно, отколкото в колективния."

"Един мъж или една жена са изцяло зависими от себе си на корта. техният успех, или тяхното поражение, зависи само от тях. Капацитетът със справянето на това огромно напрежение е нещото, което се опитвам да науча от тях и да го приложа в моята професия и спорт", добави Специалния.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини