• ювентус-
  • милан-
  • погба

Погба отново отбеляза решителен гол

Отборът на Ювентус отново зарадва феновете си и продължава да върви уверено към защита на титлата си.

Този път торинският гранд се наложи с 2:1 при гостуването си на Милан в голямото дерби от 32-ия кръг на Серия "А", а успехът дойде след вдъхновяващ обрат.

"Росонерите" излязоха напред в резултата чрез защитника Алекс още в 18-ата минута. Бразилският бранител засече с глава топката след ъглов удар, изпълнен от Марио Балотели.

Само десет минути по-късно обаче Ювентус изравни чрез Марио Манджукич. След страхотен извеждащ пас с глава, нападателят се озова сам срещу противниковия вратар и не сгреши за 1:1.

В 59-ата минута Милан бе спасен от напречната греда след отлично изпълнен пряк свободен удар на Пол Погба.

Пълният обрат все пак стана факт в 65-ата, когато отново Погба бе в центъра на вниманието, решавайки изхода от срещата. Французинът се разписа, засичайки в мрежата остро центриране от корнер. Попадението му бе дискусионно, тъй като остана съмнение за нарушение в атака. Полузащитникът на "Старата госпожа" си освободи пространство за стрелба, избутвайки Абате с ръце. Голът обаче бе зачетен и Юве стигна до нови 3 точки по пътя си към Скудетото.

Огромна заслуга за успеха на торинци за пореден път изигра и опитният Буфон, който направи няколко впечатляващи спасявания, отчайвайки противниковите футболисти.

Така Юве вече има в актива си 76 точки и се намира на девет пред втория Наполи, на който предстои да приеме на своя земя Верона в друга любопитна среща от кръга.