Гърция прецака Русия и се класира за 1/4-финалите

• русия-
  • евро 2012-
  • гърция
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гърция победи с минималното 1:0 Русия и се класира за четвъртфиналите на Евро 2012.

Така руснаците, които бяха сочени за фаворит в групата ще изгледат останалите мачове от турнира по телевизията, след като имат по 4 точки с гърците, но в директния мач загубиха.

Победното попадение дойде в допълнителното време на първата част, когато Георгиос Карагунис се разписа във вратата на Малафеев.

До края на сблъсъка холандският наставник на руснаците Дик Адвокаат опита да промени резултата и пусна в игра трима офанзивни футболисти - Измаилов, Павлюченко и Погребняк.

Въпреки това най-сериозното положение за тима му дойде чак в 84-ата минута. Голмайсторът на „сборная" Алан Дзагоев засече с глава прострелно центриране, но нямаше късмет и изстрелът му премина на милиметри покрай гредата.

Първи в групата е тимът на Чехия с 6 точки след успех над домакина Полша.