• бенсон-
  • де лает-
  • онгла

Българският шампион загуби и петия си мач от групата си

Шампионът Лудогорец загуби с 1:3 гостуването на белгийския Антверпен. За "орлите" това е пета поредна загуба в група "J" на Лига Европа. Тимът на треньора Станислав Генчев остава на дъното без спечелена точка, а последният опит да счупи каръка ще бъде срещу ЛАСК (Линц) на 10 декември в Разград.

Срещу Антверпен тази вечер се разписа Кирил Десподов, който направи 1:1 в 53-ата минута, но "орлите" не успяха да вземат нищо от Белгия. Точни за домакините бяха Мартан Онгла в 20-ата минута, Ричи Де Лает в 72-ата и резервата Мануел Бенсон в 88-ата. В края Драгош Григор беше изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Антверпен спечели и първата среща в Разград - 2:1. Тази вечер играчите на белгийския тим надиграха "орлите" и прибавиха нови три точки в актива си. В другата среща в групата ЛАСК (Линц) измъкна точка от Тотнъм в интригуващ мач в Австрия, приключил наравно 3:3.