Валтери Ботас спечели Гран при на Турция, а Верстапен се върна на върха във Ф1

• валтери ботас-
  • гран при на турция-
  • red bull-
  • макс верстапен

Ботас пресече финалната линия пред пилота на Red Bull Макс Верстапен, а трети завърши Серхио Перес, също с Red Bull

Финландският пилот на Mercedes Валтери Ботас спечели Гран при на Турция, който е 16-ият кръг на сезона във Формула 1. Ботас пресече финалната линия пред пилота на Red Bull Макс Верстапен, а трети завърши Серхио Перес, също с Red Bull.

Благодарение на спечелените 18 точки от състезанието Ферстапен отново изпревари Люис Хамилтън във временно класиране на пилотите, като битката между двамата ще е жестока до края на сезона. Световният шампион завърши пети на пистата "Истанбул Парк", което е съвсем добро постижение за него, тъй като той стартира от 11-а позиция заради наказание заради четвърта смяна на мотор през сезона.