Отидете към основна версия

803 9

САЩ не планира увеличаване на въоръжените сили в Европа

  • сащ-
  • сили-
  • европа

Това бе заявено от военния министър Аштън Картър

Снимка: БТА/AP

„САЩ не планира увеличение на своите въоръжени сили в Европа.“ Това бе заявено от американския министър на отбраната Аштън Картър по време на среща с американски военнослужещи в германския град Графенвьор , съобщи ТАСС.

„Ние планираме да проведем повече учения в Европа и укрепването на рутацията на силите, но не и увеличаване на броя на войските. Вярвам, че ще увеличим интензивността на ученията. Не смятам, че може да се говори за постоянно базиране.“, заяви Картън.

По-рано при свое посещение в Талин, американският военен министър заяви, че САЩ ще разположи тежко военно оборудване в балтийските страни, Източна Европа и Германия. Според Картър ставаше въпрос за седем държави – България, Румъния, Естония, Литва, Латвия, Полша и Германия, във всяка, от които трябва да се разположи техника за рота или батальон.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини