Отидете към основна версия

2 196 59

Украйна отчете напредък в своята контраофанзива

  • украйна-
  • контраофанзива-
  • успех-
  • напредък-
  • частичен-
  • русия

Заместник-министърът на отбраната, Хана Маляр, сподели, че украинските действия са донесли "частичен" успех

Източник: БГНЕС

Украйна отчете напредък в своята контраофанзива срещу руските сили след "интензивни и ожесточени" битки, съобщава агенция "Ройтерс".

Заместник-министърът на отбраната, Хана Маляр, сподели в "Телеграм", че украинските действия са донесли "частичен" успех.

През последния ден, украинските военни успяха да напреднат с между 200 и 500 метра в различни райони близо до град Бахмут, както и с 300-350 метра в посока на югоизточния град Запорожие, съобщи тя.

Според Маляр, битките продължават около село Макаровка, в посока към южния пристанищен град Бердянск. Сраженията имат място в районите Новоданиловка и Новопокровск, насочени към Мариупол.

Тя посочи, че украинските сили се движат в условия на изключително ожесточени боеве, с въздушно и артилерийско превъзходство на противника.

В неделя, Украйна съобщи за освобождаването на три села - Благодатное, Нескучное и Макаровка, намиращи се на границата между Донецка и Запорожка области. В последствие бе разпространен видеоматериал, показващ войници, които издигат украинското знаме в село Сторожевое, в Донецка област.

Москва все още не официално призна напредъка на Украйна, въпреки че през миналата седмица потвърди старта на контраофанзивата, определяйки я като неуспех и публикувайки изображения на унищожени американски и германски бойни машини и танкове.

Въпреки това, руски военни блогъри потвърдиха превземането на Макаровка, Благодатное и Нескучное от страна на украинските сили.

Поставете оценка:
Оценка 2.8 от 31 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: