Полша победи Бразилия в Лигата на нациите по волейбол за мъже в София

• арена армеец-
  • лига на нациите

САЩ продължава без загуба в турнира

Полша победи Бразилия в Лигата на нациите по волейбол за мъже в София - 1

САЩ остана единственият отбор без загуба в мъжката волейболна Лига на нациите. Американците победиха Сърбия с 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:20) в дербито на втория ден от турнира в столичната "Арена Армеец", предаде БТА.

Посрещачът Тори Дефалко направи феноменален мач за победителите, завършвайки 25 точки, а диагоналът Кайл Енсинг добави 13.

САЩ имат 14 точки от пет мача и са на върха в класирането, а в четвъртък от 20:00 часа срещат Иран. Сърбия е на осма позиция с шест точки, а в четвъртък западните ни съседи се изправят от 16:30 часа срещу Бразилия.

Най-резултатен за сърбите срещу САЩ беше Александър Атанасиевич, който пред погледа на съпругата си Елица Василева отбеляза 20 точки в дебютния си мач в турнира.

В другия мач за деня Полша спечели срещу Бразилия с 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22) и свали миналогодишните първенци в турнира до деветото място във временното класиране. Световните шампиони записаха невероятните 13 аса (седем за Матеуш Биениек, шест за Бартош Курек), а Камил Семенюк беше най-резултатен за победителите с 18 точки. Бартош Курек добави 17 точки.

В четвъртък Полша ще играе от 13:30 часа срещу Канада.