Черно море победи Добруджа въртят при представянето на "моряците" на "Тича"

• черно море-
  • добруджа-
  • представяне

На полувремето на двубоя пък вицешампионския отбор на "зелено-белите" в Елитната група до 19 години, с треньор Мартин Христов, получиха купата и сребърните медали за второто място в шампионата

Черно море победи Добруджа въртят при представянето на "моряците" на "Тича" - 1
Снимка: ПФК Черно море

Черно море победи тима на Добруджа с 2:1 в последната си контрола от лятната подготовка. Преди началото на двубоя "моряците" представиха отбора пред феновете. На полувремето на двубоя пък вицешампионския отбор на "зелено-белите" в Елитната група до 19 години, с треньор Мартин Христов, получиха купата и сребърните медали за второто място в шампионата. Медалите бяха връчени от административния директор на Черно море Тодор Великов, а купата даде представителят на Зоналния съвет на БФС - Варна Ивалин Веселинов.

В 19-ата минута Черно море създаде чисто положение пред вратата на Добруджа, не не успя да го реализира. След удар от дистанция на Мади Кета, стражът на гостите спаси, топката попадна в Матиас Курьор, който от близо стреля твърде неточно.

В 39-ата минута Васил Панайотов отправи страхотен удар от дистанция, но топката премина близо до гредата.

В 43-ата минута Виктор Попов получи отдясно, напредна и центрира към точката на дузпата, където Мазир Сула с воле заби кълбото в мрежата на Добруджа за 1:0.

В 50-ата минута Матиас Курьор насочи технично топката към далечния ъгъл на вратата, но вратарят на Добруджа спаси. В 67-ата минута Добруджа направи бърза контраатака, която завърши с удар на Адриян Димитров за 1:1. Веднага след попадението "моряците" можеха отново да поведат в резултата, но Васил Панайотов не успя да реализира от наказателното поле.

В 72-рата минута в игра се появиха Стефан Велев, Лъчезар Йорданов, Мартин Дичев и Алекс Фернандес, които заеха местата на Цветомир Панов, Матеус Клементе, Васил Панайотов и Мимито Биаи. В 74-ата Росен Стефанов замени Петар Божанчич. Калин Герогиев пък зае мястото на Мазир Сула. В 84-ата минута Черно море отново пропусна чиста възможност да реализира, Закария Беншаа взе топката от краката на Алекс Фернандес, който тъкмо се готвеше от чиста позиция да стреля, залъга бранител и отправи силен изстрел, но вратаря спаси. В 86-ата минута Виктор Попов и Живко Атанасов отстъпиха местата си на Петър Иванов и Наско Янков.

В последната минута след страхотна атака, започнала от вратаря Георги Георгиев, преминала през Калин Георгиев, който подаде към Алекса Фернандес, а той с остро подаване намери Николай Златев, а нападателят реализира за 2:1.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Георгиев), Живко Атанасов, Петар Божанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Матеус Клементе, Васил Панайотов, Мимито Биаи, Мазир Сула, Мади Кета (60-Николай Златев), Матиас Курьор (60-Закария Беншаа).