След поредния неуспешен опит за спасяване на италианския мотопроизводител Moto Morini през миналата година, компанията окончателно приключва своята дейност, за голямо съжаление на нейните фенове.
Работниците в завода на Moto Morini обаче ще имат възможност обаче да си кажат последно сбогом с компанията, която временно ще възобнови работа, за да бъдат сглобени последните мотоциклети с останалите запаси от части.
Според прогнозите на назначения ликвидатор на дружеството, Пиеро Айкарди, на склад има достатъчно части, за да се сглобят цели 45 екземпляра. Това ще са 16 бройки от модела Scrambler и 29 от Granpasso.
Последните 45 мотоциклета с марка Moto Morini ще бъдат продадени без никаква гаранция и ще са предназначени единствено за пазара в Италия, което ще се отрази значително на техните цени. Scrambler ще струва само 5 300 евро, докато цената на Granpasso ще е 7 100 евро.
Отидете към основна версия
24 Януари, 2011 11:48 1 753 0
Сглобяват се последните мотоциклети Moto Morini
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.