Отидете към основна версия

1 926 18

ЕК даде 197 млн. евро за електропреносната мрежа в България

  • ек-
  • евро-
  • електропреносна мрежа

Подкрепа за енергийната сигурност

Снимка: БГНЕС

Европейската комисия съобщи, че отпуска на България 197 милиона евро за подобряване на електропреносната мрежа. Комисията разпределя общо 2,4 милиарда евро за седем държави от ЕС за ускоряване на прехода към незамърсяваща икономика, съобщи БТА.

Предвижда се средствата да бъдат насочени към разгръщането на електрическия транспорт в нашата страна, както и за осигуряване на възможности за съхранение на ток.

Комисията очаква България да намали въглеродното замърсяване при производството на ток и да го децентрализира.

ЕК отбелязва, че подобни инвестиции ще допринесат за намаляване на зависимостта от внасяните от Русия изкопаеми горива. Допълва се, че отпуснатите средства са осигурени от приходите по европейската система за търговия с емисии.

Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 14 гласа.

Свързани новини