Отидете към основна версия

1 259 0

Повече от 2 млн. лв. отнема държавата от Живка Гаич

  • гаич-
  • комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност

Върховният касационен съд потвърди отнемането на 2 138 800 лв. по искане на Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност, съобщиха от пресцентъра на комисията.

С определение от 16 август 2011 година Върховният касационен съд не допусна  касационната жалба на Живка Гаич срещу решение от 9 юни 2010 година на Апелативен съд – Варна за отнемане на имущество, придобито от престъпна дейност.

Стойността на отнетото имущество е 2 138 800 лв.

Искът на Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност е изцяло уважен на първа и втора инстанция.

Живка Гаич има влязла в сила присъда от 2006 година за длъжностно присвояване по чл. 202, ал. 2, т.1 във връзка с ал. 1, т. 1 от Наказателния кодекс.  Присъдата е „лишаване от свобода” за срок от една година, която е отложена с изпитателен срок от три години.

Случаят със Живка Гаич имаше широк обществен отзвук заради големия брой измамени граждани.

Припомняме, че през 2008 г. съпругът на Живка Миролюб Гаич той бе признат за виновен по дело за източване на милиони левове от своята фирма през периода 1993 - 1996 г. и заблудил хиляди свои клиенти с нереални лихви и условия.

 

По-голямата част от вложителите са били пенсионери, които така и няма да си получат вложенията във фирмата. Техният брой е достигнал до 80 хиляди души през 1996 г.

 

Гаич бе осъден на 4 години затвор, но лежа само шест месеца, след което присъдата бе заменена с условна.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини