Национална агенция „Пътна инфраструктура” (НАПИ) ще бъде прехвърлена под управлението на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ). Това предложение на строителния министър Росен Плевненлиев ще бъде обсъдено на следващото заседание на парламентарната комисия по регионална политика и местно самоуправлние, съобщи председателят й Любен Татарски. Досега пътната агенция беше на пряко подчинение на премиера.
Татарски уточни, че до този момент от регионалното министерство не са депозирали искането официално, но се очаква това да се случи в най-скоро време. Любен Татарски заяви, че ще подкрепи предложението на Плевненлиев. Междувременно от НАПИ съобщиха, че е забранено излизането на ръководителите на агенцията в лятна отпуска. Целта е да се ускорят процедурите за изграждането на големите инфраскруктурни проекти, сред които е автомагистрала „Тракия”.
Отидете към основна версия
31 Юли, 2009 00:00 602 0
Пътната агенция минава под шапката на строителното министерство
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.