Отидете към основна версия

690 0

Черноморски хотел става музей на социализма

Сградата е една от малкото останали хотели от татово време и ще привлича туристи с над 50-годишната си история.

През лятото група германски журналисти посетили двуетажния хотел "Лилия". Те останали впечатлени от визията му, която не се вписва в лъскавата обстановка на комплекса. След като разбрали, че той е на над 50 години и в него не са правени почти никакви промени, репортерите проявили жив интерес да представят соц-сградата в материала си. Така се родила идеята за превръщането му в музей на социализма.

Собственичката Мария Инджова коментира, че се радва, че не направила грешката на своите колеги да изгради голям хотел и да предлага скъп продукт. Печалбите на хотелиерите са 30-40 % надолу. „Инвестициите в строителството и туризма в близките години са пълна лудост," допълва тя.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини