Плащането на всички имотни сделки само по банков път ще става от лятото, прогнозира шефката на правната комисия в Народното събрание Искра Фидосова. Мярката трябваше да бъде въведена от 1 януари, но се отлага, тъй като парламентът не успя да приеме промените в закона на нотариусите, забраняващи плащанията в брой. Проектът на правителството мина само на първо четене през правната комисия. "В най-добрия случай законът може да бъде одобрен на две четения в парламента в края на януари", обясни Фидосова, която е и нотариус по професия. Според нея след това ще е необходима разяснителна кампания сред населението за ползите от въвеждането на новите правила при изповядването на сделките, както и гратисен период, преди да влязат в сила. "Най-вероятно законът ще започне да действа не по-рано от май, юни", каза Фидосова.
Целта на промените е да се извадят на светло истинските цени на имотите и да се попречи на измамите, обясни правосъдният министър Маргарита Попова при одобряването на законопроекта от правителството.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.