Отидете към основна версия

1 894 6

Прокуратурата разследва фаталната гонка в Сливен

  • гонка-
  • прокуратурата-
  • разследва-
  • фатална-
  • сливен

Оцелял от гонката твърди, че са се правели осморки

Под надзора и ръководството на Окръжна прокуратура - Сливен е започнало досъдебно производство срещу неизвестен извършител за това, че на 21 февруари 2016 г. в гр. Сливен, в летище Бършен, при управление на МПС, е нарушил правилата за движение и по непредпазливост е причинил смъртта на двама младежи.

Факти.бг припомня, че по време на нерегламентираната авто - гонка в района на летището на горепосочената дата загинаха двама бургазлии на 20 г. и 21 г. Към  момента са разпитани свидетели, предстоят и още разпити. Назначени са и експертизи.

Според пострадалите, вчера гонка не е имало. Правели са така наречените „кръгови осморки“, в които вдигнали до 200 км/ч. До удара между двете коли се стигнало, защото единият автомобил поднесъл. В резултат на това водачът е изгубил контрол над управлението и се забил странично в другата кола. Всички момчета в колите са били без колани.

„Само се молех, не знам какво се случи. Не съм шофьорът на колата“, заяви по Нова телевизия едно от пострадалите момчета, което в момента е настанено в болница.

Друг от пострадалите също заяви, че няма спомени. „Просто решихме да отидем, защото знаем, че всяка неделя има сбирки. Просто да гледаме. Събираме се коли, мотори", каза той.

Твърди се обаче, че на изоставената писта в Сливен се правели гонки всеки уикенд. Според местните хора, ентусиастите се уговаряли във Фейсбук. При вчерашния инцидент е имало и публика от около 20 души, които са станали свидетели на кървавия инцидент.

За да се избегнат трагични развръзки от опитите на младежи да пробват пилотските си умения в нарушение на разпоредбите за достъп до пистата на летище Бършен, ръководството на общината обмисля нови обезопасителни мерки. Според зам.-кмета Стоян Марков е планирано поставяне на тежки бетонни ограждения на входа на летището към пътя Сливен - Ямбол. Те ще са над 2 тона и няма да могат да се преместват, както досега, от младежите с автомобили, които искат да влязат на летището. Ще бъдат изкопани и дълбоки ровове там, където пистата граничи със земеделски земи. Общинската охрана, която пази обекта, ще премине и през специален инструктаж.

Охраната на летище „Бършен“ в момента е трудна заради големината му от над 5 хил. декара, но мерките за безопасност ще се предприемат заедно с МВР и КАТ.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини