Отидете към основна версия

3 087 12

Погват дребните апаши

  • апаши-
  • шумен-
  • кражби

11 специализирани полицейски операции за ограничаване на престъпността в малките населени места са проведени от средата до края на месец август на територията на ОДМВР- Шумен, съобщават от полицията в града.

Проверени са 46 търговски обекта, 10 питейни заведения, 308 моторни превозни средства, над 350 души. По време на проверките са установени 86 административни нарушения. Издадени са 34 акта по ЗДвП, глобите с фиш са 30. 16 са установените административни нарушения по Закона за българските лични документи.

По време на специализираните полицейски операции, служители от Районно управление ”Полиция” Нови пазар са установили извършителите на няколко престъпни деяния.

Сред разкритите са: кражба на 15 кг тиквички от частно дворно място в кв. Калугерица, един кубик дърва за огрев от горски фонд в село Кюлевча, 20 кг. праскови от частен имот в село Кюлевча, 20 кг царевица на кочани от землището в село Войвода, както и 100кг. царевица от земеделски имот в с. Марково.

На заловените извършители са съставени актове за установяване на административно нарушение. Двамата  извършители на кражбата на 15 кг тиквички са предадени на Местната комисия за борба с противообществените прояви за малолетни и непълнолетни лица.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини