Трябва все пак да се престане с натякването за "чуждото гражданство", защото то се използва с користни цели. Не съм убеден, че останалите в България са по-българи от тези в чужбина. Не говоря за изключения. Натякването, което идва от една измислена от ЦК на БКП конституция, не отговаря на съвременността. Деленето чрез основния закон на българите от страната и тези отвън е пагубно. Най-вече за страна със застаряващо население и ниска раждаемост.
Погледнато реално, всички българи са с двойно гражданство, от деня в който България влезе в ЕС. Следователно като член на този съюз, тя трябва да приспособи законите си към европейските. За предпочитане е това да стане благодарение на разум, а не насила следствие на съдебно решение от Съда за правата на човека. Пред съда няма "харесвам", не "харесвам". Притиснат от всякакви пазители на българските закони, това заплашва да направи Кирил Петков. Превърнал се в жертва, той ще получи добре дошъл тласък в спорната си политическа кариера. Европейският съд вече е произнесъл подобни решения и Кирил Петков ще спечели със сигурност.
Що се отнася до изпъстрения с нередности негов обществен и политически поход, има много по-важни и заслужаващи внимание грешки. Предлагам за обсъждате поне една, за чието мълчание не намирам обяснение. Това е ползването на държавни средства по време на министерстването му за негова лична реклама, както и реклама на бъдещата му партия. Обвинен в подобна злоупотреба със служебното си положение, австрийският канцлер Себастиан Круц подаде оставка. През това време, българските политически коментатори побързаха да се вторачат във връзките на обувките си!