Отидете към основна версия

4 284 12

Томас Бах и руският му бизнес

  • томас бах-
  • русия-
  • бизнес-
  • олимпиада

Президентът на Международния олимпийски комитет е най-добрата илюстрация на израза "парите не миришат"

Снимка: igate.news
ФАКТИ огласява журналистически разследвания от различни медии, защото подкрепя свободата на словото.

Коментар на igate.news

През 1980 г. над 60 държави бойкотираха Летните олимпийски игри в Москва. Това беше мярката за протест срещу съветската инвазия в Афганистан. Федерална република Германия беше сред страните, които се присъединиха към бойкота.

Сегашният президент на Международния олимпийски комитет Томас Бах (немец по националност) беше олимпийски атлет, трениращ за Игрите по това време. Той се противопостави на бойкота. Още тогава намесата на съветските войски не му се струваше нещо, изискващо решителни мерки. В много интервюта той многократно каза, че спортната му биография би могла да бъде по-ярка, ако не беше бойкотът на Олимпийските игри в Москва.

Въпреки че са минали повече от 40 години, възгледите на Томас Бах не са се променили. Любовта му към руснаците е като навик: той искрено се възхищава на Путин, приятел е на руските олигарси и е склонен да избелва всичко, което е свързано с руския трикольор. Освен това той има и бизнес интереси в Русия.

Томас Бах е не само президент на Международния олимпийски комитет, но и председател на Надзорния съвет на Michael Weinig AG и Weinig International AG. Тези компании са част от Weinig Group, която е най-големият производител в света на машини и системи за обработка на масивна дървесина. Главният офис на Weinig Group се намира в Германия, докато дъщерното дружество Weinig RUS продължава да работи успешно в Русия. Томас Бах настоява за неутралността на спорта, но не се придържа към собствените си препоръки. Той получава пари от фирма, която има 11 представителства в Русия и централен офис в Москва.

Ако Бах смята ситуацията около Олимпиадата през 1980 г. за пропусната възможност, то той е решил да използва Олимпиадата през 2024 г. максимално. Той поддържа контакти с представители на руския спорт и бизнес, печели пари в Weinig Group, която продължава дейността си в Русия. Той е най-добрата илюстрация на израза „парите не миришат“. Кой знае дали инициативата на Томас Бах да позволи на спортисти от Русия и Беларус да участват в Олимпийските игри през 2024 г. е просто желание да не пропусне шанса и да остане по-дълго на руската хранилка?

Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 17 гласа.

Свързани новини