Ювентус и Рома изиграха невероятно интересен мач, който ще остане в историята. Двата тима се изправиха един срещу друг в Торино в шестия кръг на калчото, но се бореха така, сякаш се решава титлата.
В двубой с два червени картона и три дузпи Ювентус успя да измъкне трите точки след 3:2, въпреки че през второто полувреме не блестеше на терена. „Бианконерите” поведоха в 27-ата минута, в която Карлос Тевес се разписа от дузпа за игра с ръка на футболист на „вълците”. Пет минути по-късно главният съдия Джанлука Роки върна услугата и свири дузпа за гостите за нарушение на Стефан Лихтщайнер срещу Франческо Тоти.
Капитанът на римляните вкара от бялата точка и изравни резултата. В 44а-та минута Жервиньо подаде превъзходен пас на Итурбе, който се откъсна зад защитата на „старата госпожа” и даде преднина на Рома. В заключителните секунди на първото полувреме обаче Юве получи втора дузпа за нарушение срещу Пол Погба, при което останаха съмнения дали е извършено във или извън наказателното поле. Карлос Тевес отново бе точен и двата отбора се прибраха на почивката при резултат 2:2.
През втората част темпото на игра спадна, а Рома пое контрол над нещата. „Вълците” задържаха повече топката, но така и не успяваха да създадат чисти голови положения пред вратата на Буфон. Така се стигна до 86-ата минута, в която защитникът Леонардо Бонучи изстреля невероятен снаряд от границата на наказателното поле и вкара може би най-важния гол в живота си. Минути след гола бранителят на Рома Костас Манолас налетя на Алваро Мората за наглед безобидно нарушение, след което се стигна до масово меле на терена. Реферът изгони и двамата играчи, а до по-сериозни сблъсъци не се стигна.
Ювентус успя да задържи преднината си и спечели шеста поредна победа в калчото, нанасяйки и първа загуба на прекия си конкурент за златото Рома.