Отидете към основна версия

739 0

Този уикенд Moto GP в Испания

Впечатляващата писта "Моторленд Арагон" бе включена през миналата година в календара на най-престижния шампионат на две колела

Снимка БГНЕС

Film+ ще излъчи квалификациите за място на стартовата решетка в събота, 17 септември, от 14:00. Традиционно, квалификациите започват със сесията в най-малкия клас - 125 куб. см. По-малко от час по-късно, в 14:55 за най-добър резултат ще се борят пилотите в "Кралския" клас, а последни на стартовата решетка е най-многобройния като участници клас – Moto2.

В неделя от 12:00, в продължение на четири часа, телевизията ще излъчи надпреварите в трите класа, както и традиционните новини и интересни моменти, случили се в двете седмици след надпреварата на пистата Мизано Адриатико, съобщава БГНЕС. Представянето на пилотите и отборите в клас MotoGP започва точно в 14:30, а самото състезание е с начален час 15:00.

Водачът във временното класиране, Кейси Стоунър (Хонда) запазва сравнително голяма преднина начело в шампионата, въпреки третото си място на Мизано, където испанецът Хорхе Лоренсо постигна третата си победа за сезона. Австралиецът е трудно препятствие за Лоренсо, но желанието за победа у миналогодишния шампион, както и на винаги бързия Дани Педроса са предпоставка за интригуваща надпревара.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.