Българският национален отбор по футбол записа спад в ранглистата на световната футболна централа ФИФА.
В новото класиране, обявено днес, националите ни се свлякоха с едно място и вече заемат 69-атат позиция с актив от 489 точки.
Пред България са тимове като Габон, Мали, Екваториална Гвинея и Конго. Лидер продължава да е тимът на Аржентина, следван от Белгия, Германия, Колумбия и Бразилия.
Факти.бг припомня, че България попадна в една група с отборите на Холандия, Франция, Швеция, Беларус и Люксембург в квалификациите за класиране на световното първенство в Русия през 2018 година.
Националите ни започват цикъла с домакинство на Люксембург през септември 2016 година, а месец по-късно гостуват на Франция.