Оклахома докосва финала след нов бой над Голдън Стейт

• голдън стейт-
  • бой-
  • финал

Фаворитите за титла вече изостават с 1:3 успеха

Оклахома Сити Тъндър поведе с 3:1 победи на Голдън Стейт Уориърс във финала на Западната конференция на НБА, побеждавайки калифорнийци със 118:94 (30:26, 42:27, 22:29, 24:12).

Пойнт гардът Ръсел Уестбрук бе над всички за домакините със своя първи трипъл-дабъл за сезона - 36 точки, 11 асистенции и 11 борби. Кевин Дюрант добави 26 пункта, 24 от които реализира от тройката.

Серж Ибака и Андре Роберсон вкараха по 17 точки всеки, а Стивън Адамс се отчете с 11.

За гостите най-резултатен бе Клей Томпсън с 26 точки, а Стеф Къри добави "едва" 19.