• евролига-
  • баскетбол

Българинът записа 7 точки и 4 борби при поражението от Фенербахче

Снимка: БТА

Барселона и Александър Везенков записаха поражение в баскетболната Евролига. В среща от последния кръг в редовния сезон испанците паднаха с 65:68 (11:15, 19:16, 14:15, 14:12, 10:7) като гости срещу финалиста от миналия сезон Фенербахче.

Българинът Везенков влезе като резерва и игра 11:08 минути и завърши със 7 точки и 4 борби.

Най-резултатен за гостите беше Тайръс Райс с 19 точки, а съотборникът му Виктор Клавер добави още 15 точки. Богдан Богданович записа 15 точки за успеха на турския гранд.

Три минути преди края на четвъртия период Барселона имаше аванс от пет точки, но Фенербахче успя да изравни. Само 43 секунди преди финалната сирена Анте Томич отново изведе Барса напред в резултата с две точки, но турците пак изравниха.

В допълнителния период Богданович се отличи с добрата си стрелба, извеждайки тима от Истанбул до успеха. Фенербахче има актив от 18 победи и 12 поражения на пето място в класирането, а Барса се намира едва на 11-а позиция с баланс 12-18.