• контрола-
  • турция-
  • мариупол

"Белите" паднаха с 0:3 в контрола от Мариупол (Украйна)

Отборът на Славия допусна тежко поражение с 0:3 от Мариупол (Украйна) в контролна среща, която се проведе в Турция. Попаденията реализираха Горбунов (20), Фомин (77) и Танковски (88). Футболистите на Златомир Загорчич направиха доста грешки, от които се възползваха играчите на Олександър Бабич.

Първата интересна ситуация в срещата се откри пред вратата на "белите". Нападателят на украинския тим Дмитри Мишнев стреля от близка дистанция, но Георги Георгиев успя да се намеси майсторски и да избие в ъглов удар.

В 20-ата минута Горбунов вкара феноменален гол от пряк свободен удар. Атакуващият футболист изненада Георгиев с бомбен шут.
До края на първата част не се случи нищо интересно.

Второто полувреме стартира по-добре за футболистите на Златомир Загорчич. "Белите" създадоха няколко опасни атаки, които обаче не завършиха с удари към вратата на Мариупол.

В 76-ата минута Фомин вкара втори гол в мрежата на столичани. Той се разписа от дузпа.

В 81-ата минута Галин Иванов опита шут от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на стража на Мариупол.