Витебск записа победа и застигна лидера Слуцк

• динамо брест-
  • фк витебск-
  • беларус

Динамо (Брест) завърши срещата с 9 души

ФК Витебск победи с минималното 1:0 Динамо (Брест) в мач от петия кръг на първенството на Беларус. Шампионатът на бившата съветска република е единственият, който се провежда в Европа.

Йон Николаеску вкара победния гол от дузпа, реализирана в 87-ата минута. Преди нея Йевхен Хачериди получи директен червен картон, оставяйки гостите с девет футболисти.

В 73-ата минута вратарят на Динамо Кики Габи видя за втори път жълтия цвят на картона и стана първият изгонен играч в мача.

Преди последния двубой за кръга межди БАТЕ Борисов и Торпедо (Жодино), Витебск е на второ място с 10 точки, колкото има лидерът Слуцк и голова разлика 3:1.

Шампионите от Динамо (Брест) са на седмо място със 7 точки и голова разлика 5:1.