• резултати-
  • вторник вечер

Вижте всички резултати от вторник вечер тук

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шампионът на Италия Ювентус съхрани шансовете си за класиране в следващата фаза на Шампионската лига.

"Старата госпожа" победи Челси с 3:0 в супердербито на 5-ия кръг на груповата фаза и изпревари лондончани в класирането.

Пирло откри резултата в 38-ата минута, а Артуро Видал направи 2:0 след час игра. В последната минута Джовинко вкара за 3:0 и оформи класиката.

Ювентус съвсем заслужено взе трите точки, тъй като създаваше много по-често опасности пред вратата на Чех и зае второто място във временното класиране, измествайки оттам именно Челси.

"Сините" пък се сринаха до третата позиция и са напът да отпаднат от турнира, който спечелиха миналия сезон.

В другия мач от групата Шахтьор се разправи с аутсайдера Нордселанд, макар и като гост, побеждавайки с 5:2.

В класирането води Шахтьор (10 точки), пред Ювентус - 9 и Челси със 7. В последния кръг Челси посреща Нордселанд, а Шахтьор е домакин на Ювентус.