Жалко! Юношите на България загубиха финала на Световното първенство по волейбол

• загуба-
  • финал-
  • сребро

Българите загубиха от Полша с 0:3 гейма (20:25, 19:25, 19:25)

Националният отбор по волейбол на България до 19 години загуби с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) от Полша в битка за титлата на Световното първенство в Иран.

Двубоят започна добре за България и нашите на няколко пъти повеждаха с в резултата до 5:5, след което поляците поеха контрола и взеха аванс, който на моменти достигна четири точки. В крайна сметка съперникът спечели гейма с 25:20.

Вторият гейм започна с преднина за поляците, но след 5:5 нашите поведоха за кратко. След 7:7 Полша отново дръпна в резултата и поддържаше разлика от 3-4 точки, а на моменти авансът им стигаше до шест. Това позволи на поляците да вземат и втория гейм, този път с 25:19.

Третата част стартира с 3:0 за Полша, нашите върнаха една точка, но авансът на съперника продължи да се трупа и стигна стряскащото 7:1. Постепенно нашите започната да топят аванса им, но така и не успяха да до направят по-малко от две точки. Полша продължи да диктува събитията до края и затвори мача с 25:19.

Най-резултатни за българите бяха Александър Николов и Виктор Бодуров с по 4 точки, докато за Полша над всички беше Титус Новик с 6.