• венеция-
  • лацио

„Римските орли“ завършиха полусезона с 31 точки

Лацио постигна труден успех срещу един от борците за оцеляване в Серия А Венеция, като така завърши първата половина от сезона с актив от скромните за своите стандарти 31 точки.

Триумфът дойде след попадения на Педро и Ачерби в началото на двете полувремена, както и Алберто в последната минута. А за домакините се разписа Форте в 30'.

В добавеното време пресилен червен картон получи резервата Танър Тесман за грубо влизане в краката на Луис Алберто, като така съдията предопредели изхода от двубоя.

С крайното 1:3 „римските орли“ се доближиха до подножието на зоната за евротурнирите, но през втората половина от сезона ще трябва да се постараят доста повече, защото с подобно непостоянство тимът на Маурицио Сари не го очаква нищо добро.

Венеция пък остава с актив от 17 точки и макар да е над чертата, тимът няма успех в шести пореден двубой и целта за оцеляване остава доста трудна.