Челси с втора победа във Висшата лига, Мудрик с дебютен гол

• челси-
  • висша лига-
  • фулъм-
  • михало мудрик-

Челси победи Фулъм като гост с 2:0 и излезе от неприятната серия, в която беше навлязъл.

Лондонското дерби започна светкавично с двоен удар в рамките на 1 минута "сините" успяха да грабнат трите точки.

Първо в 18-та минута Михало Мудрик отбеляза първото си попадение във Висшата лига. Украинецът се измъкна зад защитата след хубав пас на Колуил и успя да се разпише.

Само 81 секунди по-късно Армандо Броя се възползва от грешка на Тим Рийм и също успя да отбележи.

През втората част голове не паднаха, но Маатсен уцели греда. Проблемът за Почетино е , че голмайсторът Броя и Кайседо напуснаха с контузии.

За Челси предстои мач с Бърнли , а Фулъм приема Шефилд Юнайтед след седмица.