Франция и Нидерландия завършиха без да си отбележат гол

• без гол-
  • завършиха-
  • група-
  • евро 2024-

Този резултат обаче оставя двата отбора на първите две места в групата с по 4 точки

Снимка: БГНЕС/EПA

Фаворитите в група D на Евро 2024 - Нидерландия и Франция, известни с офанзивния си футбол, не успяха да си отбележат гол и се задоволиха със стратегическо реми, записвайки първото нулево равенство на шампионата в Германия.

През първото полувреме и двата отбора имаха добри шансове за гол, от които не се възползваха, като най-чистите ситуации пропуснаха Фримпонг и Гризман.

След почивката рисковете бяха по-малко, но Франция търсеше повече победата. Гризман обаче направи още един сериозен пропуск. Гол на Чави Симонс пък бе отменен заради засада, която породи дискусии.

Този резултат обаче оставя двата отбора на първите две места в групата с по 4 точки. Непосредствено зад тях е отборът на Австрия.

Нидерландия и Франция бяха и в една квалификационна група за Евро 2024, като тогава "петлите" постигнаха две победи - с 4:0 и 2:1. "Лалетата" имаха само един успех и седем загуби в предишните осем мача мача срещу този съперник преди днешната среща.

Роналд Куман направи само една промяна от мача с Полша. Джереми Фримпонг замени Джоуи Ферман. Мемфис Депай отново бе предпочетен пред Ваут Вегхорст.

Голямата новина в състава на Франция беше, че Килиан Мбапе остана на пейката. Капитанът на "петлите" счупи носа си в двубоя с Австрия, но бързо поднови тренировки и вчера Дидие Дешан заяви, че новото попълнение на Реал Мадрид може да играе още днес.

Селекционерът на "петлите" обаче реши да не рискува с включването на Мбапе. Орелиан Чуамени влезе в състава, а Антоан Гризман при това положение играеше на върха на атаката.