• сабаленка-
  • тенис-
  • сащ

Във финала сили ще мерят Мари Боузкова (Чехия) и Паула Бадоса (Испания)

Арина Сабаленка (Беларус) отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове УТА 500 във Вашингтон (САЩ), който е с награден фонд 922 573 долара. Сабаленка загуби от Мари Боузкова (Чехия) с 4:6, 6:3, 3:6 за 2:12 часа. Двубоят беше прекъснат заради дъжд в третия сет, но малко по-късно се доигра, предава БТА.

Решителният трети сет предложи пет пробива, но Боузкова спечели последните четири поредни гейма, за да триумфира.

За чехкинята това е първа победа срещу тенисистка от топ 10 за сезона и първи финал на УТА 500. Тя спечели единствената си титла в кариерата през 2002 година в Прага.

Испанката Паула Бадоса също се класира за финала след успех над представителката на домакините Карълайн Долхайд с 6:3, 6:3 за 81 минути. Бадоса ще играе на първи финал на турнир на УТА от повече от две години насам.