• олимпийско злато-
  • париж-
  • алкарас

Сърбинът надделя над Алакрас с два тайбрека за 2:0 сета

Новак Джокович го направи - добави към легендарната си кариера и олимпийския златен медал. Носителят на 24 титли от "Големия шлем" спечели финала на Олимпийските игри в Париж, след като се наложи над Карлос Алкарас със 7:6(3), 7:6(2) в гладиаторска битка, продължила почти три часа на централния корт "Филип Шатрие" във френската столица, предава sportal.bg.

Така Ноле вече е постигнал абсолютно всичко в професионалния тенис – има трофеи от четирите турнира от "Големия шлем", спечели седем пъти Финалите на ATP, като единственото отличие, което липсваше от визитката му, бе олимпийската титла. Ноле сграбчи възможността и добави последното парче от пъзела.

Легендата на сръбския спорт беше в ролята на аутсайдер срещу Алкарас, който само преди три седмици не му остави никакви шансове на финала на "Уимбълдън" и го надигра с 6:2, 6:2, 7:6(4). Сега Джокович показа изключително ниво на самообладание, като в първия сет спаси цели осем точки за пробив, а във втората част не даде нито една възможност за брейк на опонента си. В решителните моменти Джокович показа по-голям характер и устойчивост, докато от другата страна Алкарас направи доста непредизвикани грешки, а срещу голям шампион като Джокович те не биват безнаказани.